Koncert z cyklu Poznańskie Muzykalia z utworami Kordy i Rusowicz [ZDJĘCIA, FILM]

W niedzielę, 30 czerwca br. w Parku Wilsona w Poznaniu odbył się pierwszy koncert z cyklu Poznańskie Muzykalia w nowym sezonie. Otganizatorem wydarzenia jest .Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK.

Czerwcowy koncert poświęcony był  twórczości Wojciech Korda i Ada Rusowicz.

Fot.Przemysław Łukaszyk

 

 

Wojciech Korda i Ada Rusowicz byli wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej lat 60. i 70. XX wieku.

Korda, gitarzysta i wokalista, był członkiem zespołu Niebiesko-Czarni, z którym odniósł wiele sukcesów w Polsce i za granicą. Rusowicz, również wokalistka tego zespołu, zdobyła ogromną popularność dzięki swojemu charakterystycznemu głosowi i charyzmie sceniczej.


Na scenie wystąpili młodzi, uzdolnieni wokaliści i wokalistki – pojawiły się nowe twarze, wyłonione w castingach, ale nie brakowało też głosów, które wierna publiczność może pamiętać z poprzednich edycji. Wystąpili: Gabriela i Alicja Bartnik, Konrad Bebiołka, Marianna Ćwiąkała, Sambor Dudziński, Maria Łacka, Pola Płowiak, Jakub Rajman oraz Emilia Tomaszczyk wraz ze wsparciem zespołu wokalnego Serca Bitche w składzie: Mewa Topolska, Zuzanna Piłasiewicz, Kaja Stępniak.

Wokalistom towarzyszył akompaniament zespołu studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Zagrali: Emma Kluczyńska (piano), Kuba Kozłowski (perkusja), Dawid Stawecki (gitara basowa), Krzysztof Szymenderski (gitara), Julia Oleksa (saksofon), Karol Girwidz (klarnet), Weronika Bałaban (skrzypce).

Tak właśnie rozpoczęła się czwarta edycja cieszących się rosnącą popularnością „Poznańskich Muzykaliów”. W poprzednich latach skupiliśmy się na twórczości takich artystów, jak: Kora Jackowska i zespół Maanam, Maria Koterbska, Ewa Demarczyk, Krzysztof Krawczyk, Halina Frąckowiak, Grzegorz Tomczak i Grzegorz Ciechowski, Andrzej Zaucha, Anna Jantar, Elvis Presley i Zbigniew Wodecki.

Wstęp wolny.

__________

Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK serdecznie zaprasza na koncert z cyklu Poznańskie Muzykalia

Czym są Poznańskie Muzykalia?

To cykl koncertów organizowanych przez PTAAAKa, do których współtworzenia zaproszeni są młodzi artyści. To w ich wykonaniu można usłyszeć utwory starych, dobrych klasyków, których twórczość warta jest pamiętania i wspominania. Do tej pory zrealizowaliśmy 12 koncertów z udziałem wyłonionych w castingach wokalistów. Koncerty poświęcone były takim artystom jak: Kora Jackowska (MANAAM), Maria Koterbska, Ewa Demarczyk, Elvis Presley, Krzysztof Krawczyk, Halina Frąckowiak, Grzegorz Tomczak, Grzegorz Ciechowski, Andrzej Zaucha, Anna Jantar i Zbigniew Wodecki. Co roku koncerty przyciągają coraz większe grono zarówno publiczności jak i zainteresowanych wokalistów. Tegoroczna edycja Poznańskich Muzykaliów obejmie trzy koncerty poświęcone Wojtkowi Kordzie, Adzie Rusowicz i Niebiesko-Czarnym, zespołowi Bajm oraz Czesławowi Niemenowi.

Więcej:

Wielkopolskamagazyn.pl / Poznańskie Muzykalia

 

 

(Visited 368 times, 1 visits today)

One thought on “Koncert z cyklu Poznańskie Muzykalia z utworami Kordy i Rusowicz [ZDJĘCIA, FILM]

  • 2 lipca, 2024 at 12:40 pm
    Permalink

    Wspaniale, olśniewająco pod muszlą 30 VI 2024 w parku Wilsona zachwyciły nas Poznańskie Muzykalia! Oto od lat dźwięki i nastroje rozwijają nas muzycy, piosenkarze i śpiewające Skarbeczki! Fantastyczny koncert łączył nas niebieskie, złote i czerwone gitary z klasyką piano, skrzypiec, fletów. Podziwiamy artystów poznańskich wyjątkowych! Pamiętamy o dziesiątki Państwa muzyków i o mocnych fajfach. Widać, że młode rytmy trwają znakomicie. Zatańczymy z Wami Kochani, bo to PTAAAK niezmienny w głosach dokładnych, tak wyrazistych jak uczą nas akademie. BIS

    Reply

Leave a Reply