Kompletnie pijany obywatel Ukrainy wjechał na rondo a w trakcie interwencji kopnął policjanta

Grodziscy policjanci zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy, który będąc kompletnie pijany wjechał samochodem na wprost ronda doprowadzając do uszkodzenia roślinności oraz słupa oświetleniowego.


W trakcie zatrzymania 30-latek był bardzo agresywny wobec interweniujących policjantów. Najbliższe noce spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej, jak również odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

W nocy z 27 na 28 sierpnia br. około godz. 2:00 oficer  dyżurny grodziskiej jednostki policji został powiadomiony, że jakiś kierowca pojazdem marki Honda Civic przejechał rondo na wprost uderzając w słup oświetleniowy. Zdarzenie miało miejsce na rondzie Merksplast na skrzyżowaniu ulicy Europejskiej z Zielonogórską w Grodzisku Wielkopolskim.

Policjanci zastali na miejscu kierowcę, który swoim zachowaniem wzbudzał uzasadnione podejrzenia, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego. Mężczyzna był bardzo agresywny. W trakcie interwencji kopnął policjanta w rękę, czym dopuścił się przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej.

Zatrzymany kierowca to 30-letni obywatel Ukrainy, który od pewnego czasu przebywa w Polsce. Wyniki krwi pobranej do badań wskazały, że mężczyzna miał w sobie ponad 2 promile alkoholu.

Zgodnie z obowiązującym prawem, 30-latkowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(Visited 877 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz