Kolizja dwóch ciężarówek na 126 km autostrady A2

30 listopada 2023 roku o godzinie 12:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów ciężarowych na 126 km autostrady A2 w kierunku Poznania.


Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego i samochód operacyjny z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz dwa zastępy z OSP Kuślin.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano dwa uszkodzone w wyniku kolizji samochody ciężarowe wraz z naczepami. W jednym z aut doszło do uszkodzenia zbiornika paliwa co spowodowało wyciek oleju napędowego. Obaj kierowcy opuścili pojazdy przed przybyciem służb.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, ograniczeniu wycieku z uszkodzonego zbiornika TIR-a, przepompowaniu pozostałej ilości oleju napędowego do zbiornika zastępczego oraz sorpcji cieczy, która zdążyła się wylać przed przyjazdem. Autostrada na czas działań była całkowicie zablokowana na nitce południowej w kierunku Poznania.

Opracowanie i zdjęcia: asp. Szymon Maciejewski
/kppsp-nowy-tomysl/
(Visited 618 times, 1 visits today)

Leave a Reply