POWIAT NOWOTOMYSKI: Wypadek na drodze powiatowej 4 osoby trafiły do szpitala

30 listopada 2023 roku o godzinie 12:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu 3 samochodów, 2 osoby uwięzione – na drodze powiatowej pomiędzy Starym Tomyślem a Różą.


Z uwagi na fakt, że zastępy JRG Nowy Tomyśl brały udział w zdarzeniu na autostradzie A2, dyżurny SKKP do działań zadysponował spod komendy zastęp OSP Boruja Kościelna przebywający na zabezpieczeniu rejonu operacyjnego JRG oraz zastępy z OSP Róża i OSP Wąsowo. Na miejsce udał się również samochodem operacyjnym oficer z dyspozycji komendanta.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe na poboczu drogi oraz samochód dostawczy na środku jezdni biorące udział w zdarzeniu. Dwie osoby zakleszczone w jednym z pojazdów.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podjęciu czynności mających na celu uwolnienie osób zakleszczonych przy użyciu narzędzi hydraulicznych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem poszkodowanym osobom, odłączenie akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, wstrzymaniu ruchu na czas prowadzenia działań, przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz usunięciu z jezdni pozostałości powypadkowych.

W wyniku zdarzenia dwie osoby przetransportowano do szpitala w Nowym Tomyślu, a jedną za pośrednictwem LPR do szpitala w Puszczykowie.

Opracowanie: asp. Szymon Maciejewski
Zdjęcia: dh Marcin Wolak
/kppsp-nowy-tomysl/

(Visited 937 times, 1 visits today)

Leave a Reply