POZNAŃ: Trwa Festiwal Świątecznych Prezentów [ZDJĘCIA, FILM]

Weekend (1-3 grudnia) na terenie MTP upływa pod znakiem wyjątkowych prezentów! W piątek wystartował bowiem Festiwal Prezentów. To wydarzenie, które jest kopalnią pomysłów na świąteczne upominki dla bliskich. Tu można znaleźć najlepsze prezenty na Święta!

Podczas Festiwalu Prezentów swoje dzieła wystawiają rzemieślnicy i rękodzielnicy z całej Polski. W ofercie pojawiła się między innymi ceramika, biżuteria, rękodzieło, rzeźby, obrazy, unikatowe ubrania z małych, kraftowych pracowni krawieckich, artykuły dekoracyjne do domu, a także wiele innych ciekawych propozycji na upominki. Nie brakuje też unikatowych pięknych ozdób świątecznych, co szczególnie ucieszy tych, którzy marzą o oryginalnym wystroju świątecznego drzewka.

Festiwal Świątecznych Prezentów – Fot. Wielkopolskamagazyn.pl

Prezenty to nieodłączna część Świąt – co roku jednak powtarza się problem co kupić, co zrobić, żeby wywołać najpiękniejszy uśmiech na twarzy swoich bliskich. Festiwal Prezentów to fala świątecznej inspiracji, która wesprze poznaniaków i nie tylko w decyzjach tego gorącego czasu! – komentuje Barbara Vogt, dyrektor projektu.

Podczas Festiwalu prezentów nie zabraknie także warsztatów, podczas których będzie można wykonać własnoręcznie prezent dla bliskiej osoby. Gdańska Manufaktura Wosku SOYOVE zaprosi uczestników Festiwalu do świata aromatów, by pod czujnym okiem instruktora mogli przygotować tabliczkę florencką, w wybranej przez siebie świątecznej wersji zapachowej, udekorowaną ozdobami z naturalnego wosku sojowego oraz suszu roślinnego.

W programie Festiwalu pojawią się także warsztaty rękodzielnicze, które poprowadzą pracownicy Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, oraz warsztaty plecionkarstwa.

Festiwal Prezentów odbędzie się w pawilonie Poznań Congress Center (wejście tuż obok koła młyńskiego) i jest częścią Jarmarku Świąteczny na Targach.

Godziny otwarcia:

1.12.2023 (piątek): 11.00-19.00
2.12.2023 (sobota): 11.00-19.00
3.12.2023 (niedziela): 11:00-18.00

Bilety do nabycia na ToBilet.pl

Przy okazji świątecznych zakupów na Festiwalu warto też odwiedzić wystawę „Bursztyn Bałtycki – Skarb Zatoki Gdańskiej” (wstęp wolny) oraz wziąć udział w warsztatach bursztynniczych, by samodzielnie wykonać wisor z bursztynu.

Warto zapoznać się ze szczegółami Festiwalu Prezentów na stronie internetowej, a żeby być na bieżąco – zapraszamy do odwiedzenia profilu facebookowego 

(Visited 157 times, 1 visits today)

Leave a Reply