Kolejny autobus, którym dzieci miały jechać na wycieczkę był w złym stanie technicznym

Policjant ze śremskiej drogówki, podczas kontroli autobusu, którym dzieci miały jechać na wycieczkę, zauważył skorodowane elementy nadwozia mające wpływ na sztywność całej konstrukcji pojazdu. Bardzo niepokojąca była nadmierna korozja mocowania wahacza przedniego trzymającego koło oraz nadmierna korozja elementów ramy pojazdu. Oczywiście, w tych okolicznościach, policyjna kontrola zakończyła się niedopuszczeniem tego pojazdu do ruchu. Dzieci wyjechały, ale na szczęście innym, sprawnym autobusem.


3 października, policjant z patrolu motocyklowego śremskiej drogówki, w Śremie, skontrolował autobus, którym dzieci miały jechać na wycieczkę. Niestety, pojazd był w złym stanie technicznym. Funkcjonariusz stwierdził skorodowane elementy nadwozia mające wpływ na sztywność całej konstrukcji pojazdu. Bardzo niepokojąca była nadmierna korozja mocowania wahacza przedniego trzymającego koło oraz nadmierna korozja elementów ramy pojazdu. Oczywiście, w tych okolicznościach, policyjna kontrola zakończyła się niedopuszczeniem tego pojazdu do ruchu. Policjant zatrzymał też dowód rejestracyjny.

Dzieci wyjechały, ale na szczęście innym, sprawnym autobusem.

W krótkim okresie czasu, to już kolejna kontrola autobusu, która, dla bezpieczeństwa dzieci i innych użytkowników dróg, musiała zakończyć się niedopuszczeniem pojazdu do ruchu.

Cieszą nas zgłoszenia i prośby o kontrole autobusów. Przypominamy, że dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem, dzwoniąc do dyżurnego śremskiej Policji – tel. 47 77 34 211.

/ Ewa Kasińska, foto: Szymon Wojciechowski /

 

 

(Visited 908 times, 1 visits today)

Leave a Reply