KKS Lech Poznań: Czesław Owczrek skautem Kolejorza

Czesław Owczarek został nowym skautem Lecha. Był piłkarz Kolejorza będzie odpowiedzialny za obserwację zawodników pod kątem ich transferu do poznańskiego klubu.

– Cieszymy się z tego, że dołączył do naszego zespołu. Liczymy na to, że jego doświadczenie z boiska pomoże nam w wyszukiwaniu jeszcze lepszych zawodników


– przyznaje dyrektor działu skautingu, Tomasz Wichniarek. – Czesław przez wiele lat grał w piłkę, ale też był trenerem. Doskonale wie jakie oczekiwania musi spełnić zawodnik, by grać na wysokim poziomie – dodaje.

Owczarek w przeszłości reprezentował barwy Kolejorza. Trafił do niego w 2001 roku i w trakcie roku gry w klubie rozegrał dla niego piętnaście spotkań. – Od tego momentu minęło kilkanaście lat. Na pewno miło tutaj wrócić, choć do zupełnie nowego miejsca. Obecnie klub funkcjonuje zdecydowanie lepiej, ale też inne mamy czasy – przyznaje nowy skaut, dla którego jest to nowa rola.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery 49-letni zawodnik został trenerem. Prowadził m.in. Jarotę Jarocin oraz Wartę Poznań. Trzy lata temu był asystentem Mariusza Rumaka, gdy ten został szkoleniowcem Zawiszy Bydgoszcz. Ostatnio był związany z czwartoligowym Górnikiem Konin, z którym latem jego drużyna rozegrała grę kontrolną z pierwszym zespołem Lecha.

– To dla mnie nowy rozdział. Dział skautingu zajmuje się weryfikacją drużyny pod kątem wzmocnienia pierwszej drużyny. Moim zadaniem bęzie obserwacja takich zawodników. Mam nadzieję, że na tyle skuteczna, że przyniesie efekty i wzmocni zespół – podkreśla były zawodnik poznańskiego klubu. – Najważniejsze w naszej pracy jest to, żeby dzięki naszym obserwacjom do drużyny trafiali piłkarze podnoszący jej poziom – dodaje.

Owczarek nie jest pierwszym piłkarzem, który został skautem. Wcześniej współpracę z Lechem rozpoczęli Jarosław Araszkiewicz oraz Andrzej Juskowiak. – Na pewno mamy trochę inne spojrzenie na piłkę. Nie ukrywajmy, że jesteśmy dzięki temu bardziej wymagający. Być może, gdy weryfikujemy zawodników pod kątem transferów zwracamy uwagę na zupełnie inne czynniki – przyznaje nowy pracownik Kolejorza.

źródło: lechpoznan.pl/ fot. Marcin RajczakZobacz również …
(Visited 97 times, 1 visits today)

Leave a Reply