KKS Lech Poznań – Burić z polskim paszportem

Jasmin Burić został Polakiem. Bramkarz Lecha Poznań we wtorek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odebrał akt nadania obywatelstwa, potwierdzający przyznanie polskiego paszportu.

– Dla mnie to powód do zadowolenia i satysfakcji, że Jasmin otrzymał polskie obywatelstwo. Witamy w społeczności narodowej nowego obywatela. Mamy tutaj aspekt o naturze lokalnej i regionalnej. Jasmin jest przecież bramkarzem Dumy Wielkopolski, czyli klubu Lech Poznań. Dla mnie to duży powód do satysfakcji, że to właśnie ja mogę nadać Janowi obywatelstwo – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman.

Zadowolony z otrzymania obywatelstwa był oczywiście bohater wtorkowej uroczystości. – Bardzo się cieszę, że dzisiaj zostałem oficjalnie Polakiem. Jestem z tego powodu dumny. Trochę czasu jestem już w Polsce i otrzymanie obywatelstwa to był mój cel. Chcę podziękować Lechowi, kibicom, panu wojewodzie oraz prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej. Wszyscy byli ze mną. Gdy pojawiła się informacja, że otrzymałem obywatelstwo to cieszyło się wiele osób, nie tylko ja – podkreśla bramkarz Kolejorza.

Burić w trakcie uroczystości przekazał koszulkę ze swoim nazwiskiem z meczu Ligi Europy z sezonu 2015/16 oraz rękawice bramkarskie. Oba te upominki już w trakcie wtorkowego spotkania zostały przekazane przez wojewodę wielkopolskiego na cele charytatywne, a dokładniej do Hospicjum Palium. – Jestem bramkarzem i rękawice muszą być – mówił podczas uroczystości golkiper Kolejorza. – Ta koszulka i rękawice to dar, który pozwoli nam rozbudować hospicjum. Dziękuję – podkreśliła dyrektor hospicjum, Barbara Grochal.

30-letni golkiper jest zawodnikiem Kolejorza od ośmiu lat. Do Lecha trafił w styczniu 2009 roku. W tym czasie rozegrał w klubie 160 spotkań. Zdobył z nim dwa mistrzostwa Polski. Dwukrotnie sięgał też po Superpuchar. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda dokument przyznania obywatelstwa podpisał 6 marca, ale dopiero teraz dotarł on do samego zainteresowanego.

Źródło : lechpoznan.pl/fot. Adam Ciereszko

 

(Visited 126 times, 1 visits today)

Leave a Reply