Kierujący BMW doprowadził do kolizji z „elką”

Kierujący BMW przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem nauki jazdy, którym kierowała kursantka i była to jej czwarta godzina jazdy. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała i skończyło się na uszkodzeniach obu pojazdów. Kursantka, która dopiero rozpoczęła kurs dzielnie zniosła to, co się wydarzyło.


27 maja br., o godz. 10.41, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie szkoły w Zbrudzewie.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący BMW, 20-letni mieszkaniec gminy Kórnik, przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem nauki jazdy marki Kia Rio, którym kierowała 19-letnia kursantka, mieszkanka gminy Dolsk.

Na szczęście, w wyniku zdarzenia, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała i skończyło się na uszkodzeniach obu pojazdów. Kursantka, która dopiero rozpoczęła kurs i była to jej czwarta godzina jazdy, dzielnie zniosła to, co się wydarzyło.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji, kierujący BMW, został ukarany mandatem karnym i na jego konto wpłynęły punkty karne. Policjanci zatrzymali też dowody rejestracyjne od pojazdów.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Szymon Wojciechowski /srem.policja.gov.pl/

(Visited 315 times, 1 visits today)

Leave a Reply