Kierowca tira zmyślił napad, w kabinie auta policjanci znaleźli amfetaminę

43-letni kierowca tira zawiadomił rawickich policjantów, że podczas postoju został pobity przypalany nożem oraz okradziony przez nieznanych mu mężczyzn. Funkcjonariusze szybko udowodnili się, że historia została wyssana z palca. Nie wiadomo, czy zachowanie mężczyzna to efekt zbyt wybujałej wyobraźni, czy zażycia narkotyków, które zostały znalezione w kabinowe samochodu, którego był kierowcą. Mieszkaniec Oleśnicy usłyszał zarzuty posiadania amfetaminy, grozi mu do 3 lat więzienia.


Kierowca tira 43-latek z Oleśnicy powiadomił rawickiego dyżurnego, że gdy jechał ekspresówką śledzili go bandyci podążając za nim kilkoma autami. Gdy zjechał na MOP Folwark, oni też skręcili, następnie go pobili, przypalali rozgrzanym nożem oraz ukradli portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Taka informacja oznaczała, że doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do realizacji sprawy natychmiast zostało zaangażowanych wielu funkcjonariuszy. Na miejscu im dłużej policjanci rozmawiali z zawiadamiającym tym bardziej nabierali przekonania, że historia została zmyślona. Mężczyzna mówił nieskładnie, zmieniał wersje, coś do nich dodawał, był nienaturalnie pobudzony. Wszystko to brzmiało niewiarygodnie, wręcz absurdalnie i dawało do myślenia. Policjanci kiedy zaczęli weryfikować na podstawie monitoringów to o czym mówi zawiadamiający nabierali przekonania, że to wszystko jest nieprawda. Wersja kierowcy upadła, gdy w kabinie ciężarówki znaleziono rzekomo skradziony portfel. Policjanci znaleźli nie tylko portfel. W schowku w kabinie znajdował się woreczek strunowy z zawartością ponad 7 gramów amfetaminy. W innym miejscu kabiny znaleziono natomiast, tackę z uformowaną tzw. „kreską” z amfetaminy i plastikową kartę, która posłużyła do jej zrobienia.

Mężczyzna ma postawiony zarzut posiadania środka odurzającego. W związku z podejrzeniem, że 43-latek zażywał narkotyki i kierował pojazdem pod jego działaniem, została od niego pobrana krew do badania na obecność zakazanych substancji.

Wyniki badania krwi pokażą, czy nie usłyszy kolejnego zarzutu.

/rawicz.policja.gov.pl/

(Visited 1 957 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz