Kierował pomimo zakazu, w dodatku nie był trzeźwy

Mieszkaniec gminy Kaźmierz, który został zatrzymany w ubiegłym tygodniu do kontroli drogowej zdecydowanie nie powinien wsiadać za kierownicę. Mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie oraz zakaz kierowania pojazdami. Teraz podejrzanemu grozi kara więzienia.W  dniu 22 kwietnia br. policjanci z Szamotulskiej drogówki, na drodze prowadzącej z Kaźmierza do Chlewisk zauważyli kierującego motorowerem marki Peugeot. Policjanci rozpoznali, iż jest to najprawdopodobniej mężczyzna, który ma zakaz kierowania pojazdami. W dodatku policjanci podejrzewali, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Niezwłocznie udaremnili mu więc dalszą jazdę i zatrzymali go do kontroli. Okazało się, iż ich podejrzenia były słuszne. Motorowerem kierował znany policji 46-letni mieszkaniec gminy Kaźmierz.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, iż ma zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązywał go będzie jeszcze przez kilka lat. Co gorsza, widać było „gołym okiem”, że kierowanie motorowerem pomimo zakazu, to nie jest jedyne przewinienie w jego wykonaniu.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 46-latka okazało się, iż miał około 2,6 promila alkoholu w organizmie.  

Postępowanie w powyższej sprawie jest w toku. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości podejrzanemu mężczyźnie grozić może  do 2 lat więzienia. Za niestosowanie się do sądowego zakazu – do 5 lat 

SCH/szamotuly.policja.gov.pl/

(Visited 40 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz