Kierował pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu

Alkohol w wydychanym powietrzu stwierdzili u ukraińskiego kierowcy inspektorzy z Poznania, którzy pełnili obowiązki na autostradzie A2 w Nagradowicach, w kierunku Warszawy.




27 marca poznańscy inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego pełnili swoje obowiązki na punkcie kontrolnym usytuowanym w Nagradowicach na autostradzie A2. Zatrzymali tam do kontroli hiszpański pojazd członowy prowadzony przez obywatela Ukrainy. Podczas kontroli około godziny 12:20 inspektorzy poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie kontrolne wskazało wynik 0,18 mg/l, a po 15 minutach 0,15 mg/l, a więc stan po spożyciu alkoholu. Na miejsce kontroli inspektorzy wezwali policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy przeprowadzili dalsze czynności kontrolne i przebadali kierowcę ponownie. Wynik 0,11 mg/l dalej świadczył o stanie po spożyciu alkoholu.

(Visited 482 times, 1 visits today)

Leave a Reply