Kierował po użyciu środków odurzających. Pasażerowie mieli przy sobie narkotyki.

W piątkowe popołudnie w miejscowości Kaliszkowice Kaliskie policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący według wskazań narkotestu znajdował się pod wpływem działania środków odurzających – amfetamina oraz THC. Nadto, zarówno kierujący jak i pasażerowie posiadali przy sobie środki odurzające.


Mężczyznom przedstawiono już zarzuty.

Policjanci z Posterunku Policji w Mikstacie w piątek 28 lutego br. około godziny 17:30 zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący wzbudził ich podejrzenia. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało, że kierujący jest trzeźwy. Funkcjonariusze jednak uznali, że sprawdzą, czy mężczyzna nie jest pod wpływem innych substancji. Narkotest wskazał w ślinie obecność substancji psychoaktywnych – amfetaminy oraz THC. Kierującego Fordem 24 latka z powiatu ostrzeszowskiego zatrzymano. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

            Podczas dalszych czynności przy kierującym oraz przy jego pasażerach ujawniono dalsze zabronione substancje – amfetaminę oraz marihuanę. Mężczyźni – 28-latek z powiatu ostrowskiego i 42-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, zostali zatrzymani i doprowadzeni do KPP w Ostrzeszowie, gdzie przedstawiono im zarzuty. Ponadto kierującemu zatrzymano prawo jazdy.  

(Visited 62 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz