Kierował po narkotykach – w aucie miał amfetaminę

Policjanci Zespołu Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji w Krajence podczas kontroli drogowej zatrzymali 32- letniego mężczyznę, który posiadł przy sobie amfetaminę i kierował samochodem pod wpływem narkotyków.

12 lutego br. około godziny 00:30 w Krajence na ul. Dworcowej policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Opel Corsa. Samochodem podróżowało dwóch mieszkańców Krajenki, 32 -letni kierowca wraz z 26-letnim pasażerem.

Podczas prowadzonej kontroli 32- latek zachowywał się nerwowo i był wyraźnie pobudzony. Mundurowi po krótkiej rozmowie przypuszczali, że może on być pod wpływem środków odurzających.

Policjanci przeprowadzili szczegółową kontrolę podczas której w pojeździe ujawnili folię aluminiową z zawartością białego zbrylonego proszku. Kierowca oświadczył, że jest to amfetamina, która należy do niego.Badania testerem narkotykowym potwierdziły, że ujawniona i zabezpieczona substancja to amfetamina.

Badanie również wykazało, że 32- letni mieszkaniec Krajenki kierował pojazdem mając w organizmie zakazane środki.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności. Ponadto 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

(Visited 180 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz