Zapobiegli tragedii ! Funkcjonariusze wynieśli z zadymionego mieszkania 79-letnią kobietę

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie wynieśli z zadymionego mieszkania 79-letnią kobietę. Aby dostać się do środka i ratować ludzkie życie, policjanci wyważyli drzwi. Gdyby nie ich właściwa i szybka reakcja, mogłoby dojść do tragedii.
11 lutego br. o godz. 14:30, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru, na terenie Stawiszyna. Z relacji świadków wynikało, że z jednego z mieszkań wydobywa się charakterystyczny zapach spalenizny, a wewnątrz najprawdopodobniej znajduje się kobieta.

Na zdarzenie natychmiast skierowani zostali policjanci. Jako pierwsi na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie – sierż. szt. Krystian Łaźniak oraz sierż. Adam Świst. Mając na uwadze, że w mieszkaniu może znajdować się osoba potrzebująca pomocy, mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Nie tracąc cennego czasu wyważyli drzwi i dostali się do środka. W całkowicie zadymionym mieszkaniu odnaleźli nieprzytomną 79-latkę. Kobieta została wyniesiona na zewnątrz budynku i przekazana załodze pogotowia ratunkowego, która dotarła na miejsce.

Aby zneutralizować zagrożenie, policjanci wrócili do mieszkania i ugasili garnek, który się zapalił.

Błyskawiczna reakcja i skuteczne działanie funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Stawiszynie, zapobiegło tragedii.

(Visited 103 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz