Kierował po narkotykach i dodatkowo ukrył je w pudełku po kinder niespodziance

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 42-letniego mieszkańca Piły. Podczas rutynowej kontroli mundurowi zauważyli, że kierowca podejrzanie się zachowuje.


Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał jeszcze przy sobie kilka porcji. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci znaleźli kolejne narkotyki, które ukryte były w plastikowym opakowaniu po kinder niespodziance. Mężczyzna natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara m.in. do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z pilskiej komendy pełnili służbę na terenie miasta Piły. W nocy przed godz. 2.00 mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault Twingo, którym kierował 42-letni mężczyzna. Podczas sprawdzania dokumentów mundurowi zauważyli, że kierowca dość dziwnie się zachowywał i wykonywał nerwowe ruchy. Policjanci od razu mieli podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem narkotyków.

Pierwsze, wstępne badania wykazały, że kierowca prowadził swoje auto będąc pod wpływem marihuany i amfetaminy. Policjanci znaleźli też w samochodzie kilka porcji środków odurzających. Dodatkowo funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania mężczyzny znaleźli amfetaminę. Substancje psychotropowe właściciel ukrył w plastikowym pudełku po kinder niespodziance. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 10 porcji narkotyków.

Zatrzymany to 44-letni mieszkaniec Piły. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed Sądem. Grozi mu kara m.in. kilku lat więzienia.

To kolejny już przypadek w ostatnim czasie, kiedy kierowca prowadzący swój pojazd znajdował się pod wpływem narkotyków. Policjanci z pilskiej komendy cyklicznie prowadzą różnorodne akcje mające na celu eliminowanie na drodze potencjalnych zabójców. Ale każdego dnia i nocy mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących drogami powiatu pilskiego. Mundurowi zapowiadają jeszcze więcej kontroli i apelują, że nie będzie absolutnie żadnej tolerancji dla nieodpowiedzialnego zachowania kierowców!!!

podkom. Żaneta Kowalska

/pila.policja.gov.pl/

Zobacz również …

 

(Visited 2 061 times, 1 visits today)

Leave a Reply