KIEROWAŁ KRADZIONYM AUTEM

Policjanci zatrzymali złodzieja samochodów. Mężczyzna ukradł Renault Clio o wartości 30 tysięcy złotych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił Prokuratorowi na wnioskowanie o areszt tymczasowy.


W ramach prowadzonej współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu doszło do zatrzymania złodzieja samochodu. Z przygotowanych działań wynikało, że w Kołaczkowie mają być zatrzymane dwa samochody Seat Ibiza oraz Renault Clio z których Renault jest kradzione.

Policjanci pełniący służbę na terenie Kołaczkowa 6 lutego br. po godzinie 23:00 według założeń przystąpili do zatrzymania kierującego prowadzącego mini kolumnę czyli Seatem Ibizą. Kierowca zjechał na pobocze, za niego wyjechało Renault Clio. Ten kierowca już nie miał ochoty na zjazd i znacząco przyspieszył, prawie potrącając zatrzymującego policjanta.

Został podjęty pościg za kierującym Renault Clio, który zakończył się na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną, gdzie doprowadził do kolizji drogowej z radiowozem. Nie zważając na zaistniałą sytuację, mężczyzna wysiadł z auta i zaczął uciekać na pieszo w kierunku domów mieszkalnych. Widząc to wszystko kierowca Ibizy również zmienił zdanie i szybko odjechał z miejsca kontroli.

W krótkiej chwili na terenie Kołaczkowa doszło do dwóch pościgów, które były prowadzone przez wrzesińskich i Kaliskich policjantów. Piesza gonitwa została zakończona i udało się zatrzymać 36-latka, natomiast kierowca Ibizy odjechał w kierunku Żydowa, gdzie na łuku drogi wjechał w pole uprawne pozostawiając swój pojazd, następnie podjął udaną pieszą ucieczkę.

Co do kierowcy Renault Clio funkcjonariusze nie dali mężczyźnie zbyt daleko uciec, został on zatrzymany po krótkim pościg na jednej z posesji w Kołaczkowie. W kilka minut od zatrzymania było wiadomo, dlaczego 36-latek nie chciał się spotkać z policjantami.

Po wstępnej weryfikacji potwierdziły się wszystkie informacje, mężczyzna poruszał się skradzionym z terenu Wrześni Renault Clio. Do kradzieży doszło tego samego dnia w godzinach popołudniowych, wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

Wszystkie materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej we Wrześni celem podjęcia dalszych kroków z mieszkańcem powiatu kaliskiego. Wobec 36-latka zostały postawione zarzut kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymanie się do kontroli, to wszystko pozwoliło na wnioskowanie o środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcznego tymczasowego aresztu. Do prokuratorskiego wniosku sąd się przychylił.

Sprawa została jednak zakończona dopiero 10 marca br. kiedy został zatrzymany przez kaliskich policjantów kierowca Seata Ibizy. 39-letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego zostały postawione takie same zarzuty czyli kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymanie się do kontroli. W myśl obowiązujących przepisów mężczyzną grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(Visited 12 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz