Kara nie minie oszusta, który pozamieniał kody kreskowe na zakupionym towarze

30-latek stanie przed sądem za oszustwo jakiego dokonał w jednym z rawickich marketów. Mężczyzna poprzemieniał kody kreskowe z tańszych towarów na droższe i tak przeszedł przez linie kas.


Jego proceder jednak nie umknął uwadze pracownikom sklepu. Mężczyzna został zatrzymany a nieuczciwie nabyty towar wróci na półki sklepowe.

Wczoraj popołudniu zostaliśmy powiadomieni, że jeden z klientów rawickiego marketu dokonał oszustwa. Według zgłaszającego, mężczyzna na linii kas położył towar, na którym prawdopodobnie wcześniej poprzemieniał kody kreskowe, z tańszych towarów na droższe. W efekcie czego oszust zapłacił za towar o 379 złotych mniej. Rzecz dotyczyła wkrętarko – wiertarki oraz skrzynki narzędziowej.

Kiedy mężczyzna opuścił sklep kasjerka zaczęła zastanawiać się nad klientem którego obsłużyła. Kwota jaka pojawiła się na paragonie za towar przez niego zakupiony, nie dała spokoju i postanowiła to sprawdzić. Po głębszej analizie okazało się, że mężczyzna rzeczywiście pozamieniał kody kreskowe, w efekcie czego zapłacił dużo mniej niż powinien.

W toku wykonywanych czynności policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili, że oszustwa dokonał 30-sto latek z gminy Żmigród. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalnie zakupiony towar. Oszust już usłyszał zarzut, za który grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Odzyskany towar niebawem wróci na sklepowe półki.

(Visited 312 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz