Juniorki SKF z zaliczką w walce o finał trzeciej ligi!

SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – GLKS Barycz Janków Przygodzki 3:1(12:25, 25:23, 25:21, 25:20)

Skład SKF: Grudzińska, Weber, Olejniczak, Szymańska, Klimek, Łopatka, Maciejewska(l) oraz: Pigłowska, Płonka(c), Matyjaszyk, Czaplicka(l).

Spotkanie w Poznaniu rozpoczęło się dość niespodziewanie, bowiem zgodnie z przepisami sędzia słusznie nie dopuścił jednej z siatkarek SKF do udziału w spotkaniu.

Początek meczu to katastrofa w grze gospodyń i wchodzące wszystko ze strony ekipy z Jankowa Przygodzkiego. Wynik 25:12 w pełni oddaje przebieg seta w, którym miejscowe po prostu nie istniały.

W przerwie pomiędzy setami trener Zbigniew Woźniak wykonywał ogromną pracę, aby dodać swojej drużynie wiary i to co wydawało się po pierwszym secie mało realne, a więc odwrócenie losów meczu zaczynało się wypełniać na naszych oczach.

Nagle Poznanianki zaczęły grać środkiem rozrzucać  szybko piłki na skrzydła i tak obrana taktyka zaczęła przynosić efekty, choć nie od razu.

Zespół z Jankowa Przygodzkiego zgodnie z przewidywaniami okazał się najlepiej broniącym teamem z jakim dotychczas graliśmy w trzeciej lidze.

Mur z Jankowa zaczął jednak pękać. 25:23 i 1:1.

Kolejna odsłona to znów set walki, ale już z wiarą z przekonaniem, że można widać było jak mocno potrzebna była wygrana w drugiej odsłonie.

25:21 i 2:1 co już daje tak bardzo potrzebny luz.

15:11, 19:14, 21:16 i gdy już stoimy w ogródku, aby witać się z gąską 21:20 i przerwy dwie wykorzystuje trener Zbigniew Woźniak. Te odmieniają losy seta i meczu 25:20 i bardzo cenna wygrana 3:1 po meczu w, którym dziewczyny kolejny raz same sobie pomogły odwracając sytuację z beznadziejnej na wspaniałą staje się faktem!

Dziękujemy kibicom za wsparcie na spotkaniu.