Jedzielnia wraca na ulice, place i rynki Poznania. Pierwsza w tym sezonie Jedzielnia na Placu Wolności [ZDJĘCIA, FILM]

W najbliższą sobotę (27.06.2020) na Placu Wolności (godz. 11:00-16:00) rozpocznie się pierwsza tegoroczna edycja Jedzielni czyli wyjątkowego spotkania poznańskich restauratorów z mieszkańcami miasta. “Już trzeci rok trzymamy się naszych trzech żelaznych zasad: zapraszamy najfajniejsze poznańskie restauracje, wybieramy wyjątkowe miejsca i proponujemy dania nie droższe niż 10 zł.


Taki zestaw świetnie sprawdził się w poprzednich latach, kiedy to w sumie niemal 50 poznańskich restauratorów przygotowało 175 potraw serwując nam ponad 8000 porcji” – mówi Michał Czajka, organizator Jedzielni.

Podczas Jedzielni na Placu Wolności dania przygotowane zostały pięć restauracji, których nazwy organizatorzy codziennie ujawniają na stronie www.facebook.com/jedzielnia. “Staramy się, by u nas zawsze każda restauracja prezentowała inną kuchnię. Ich nazw nie chcę wymieniać (choć część już ogłosiliśmy), ale już teraz mogę zapowiedzieć, że będziemy mieli w sobotę dania kuchni włoskiej, meksykańskiej, gruzińskiej i polskiej. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie” – dodaje Michał Czajka.

W tym roku Miasto Poznań i spółka Targowiska zaplanowały w sumie 7 edycji Jedzielni: 5 odbędzie się w popularnych miejscach Poznania, a dwie na rynkach: jeżyckim i wildeckim. “Celem Jedzielni jest promocja poznańskich restauracji wśród mieszkańców Poznania i, jak widzieliśmy przez ostatnie dwa sezony, świetnie się to sprawdza. W tym roku akcja jest dla nas szczególnie ważna, bo stała się elementem starań Urzędy Miasta Poznania o to, by wesprzeć przedsiębiorców, którzy ucierpieli podczas epidemii koronawirusa. Właściciele restauracji należą niestety do tych, których zamknięcie gospodarki dotknęło najbardziej” – ocenia Marta Raszeja z Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania.

Kolejna Jedzielnia: 18 lipca na Rynku Jeżyckim z udziałem wyłącznie jeżyckich restauracji.

Wyjątkowych smaków świata, kuchni gruzińskiej, meksykańskiej, włoskiej i oczywiście polskiej można było skosztować dzięki:

Smak Italy 

SHEMO

 Taco Jesus

Kotlet Bistro

Makaron Restauracja

Jedzielnia na Świętym Marcinie – było wyjątkowo pysznie [ZDJĘCIA, FILM]

Jedzielnia – Odkrywa nieznane smaki Poznania i to w niezmiennie niskiej cenie [ZDJĘCIA, FILM]

 

(Visited 736 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz