Jedna noc – dwóch zatrzymanych z narkotykami

Tylko jednej weekendowej nocy z 14 na 15 czerwca br. złotowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu złotowskiego, posiadających przy sobie narkotyki. Pierwszy złotowianin posiadał marihuanę. U kolejnego ujawniono i zabezpieczono środek odurzający w postaci haszyszu. Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania przy sobie środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.


14 czerwca br. policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego dostali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który zakłóca spokój w jednym z lokali na terenie Złotowa. Okazało się, że to 37-latek mieszkający w Złotowie. – Po wykonanym badaniu alkomatem szybko znany już był powód agresywnego i „głośnego” zachowania mężczyzny. W jego organizmie były bowiem ponad dwa promile alkoholu. Ponadto w kieszeni 37-latka mundurowi policjanci znaleźli woreczek z suszem roślinnym. Złotowianin został przewieziony do komendy, podobnie jak zabezpieczone przy nim substancje, które po badaniu testerem narkotykowym okazały się marihuaną.

Niespełna trzy godziny później około godziny trzeciej nad ranem policjanci prewencji z Komisariatu Policji w Krajence patrolując teren Śmiardowa Krajeńskiego zauważyli młodego mężczyznę, wobec którego podjęli czynności służbowe.23-latek na widok policjantów wykazywał duże zdenerwowanie. Przyczyna nietypowego zachowania chłopaka, wkrótce się wyjaśniła. W trakcie kontroli jego odzieży policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością brunatnego suszu.Badanie narkotestem wykazało, że w woreczku strunowym znajduje się haszysz w ilości kilku porcji. Obaj zatrzymani mężczyźni nos spędzili w policyjnej celi. Wczoraj zarówno 37-latek jak i 23-latek usłyszeli zarzut posiadania narkotyków. Według obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

zlotow.policja.gov.pl

(Visited 1 158 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz