Piknik militarny

Stoiska służb mundurowych, ekspozycja sprzętu będącego na wyposażeniu Policji, wystawa zabytkowych pojazdów militarnych, koncert orkiestry wojskowej – to tylko niektóre z atrakcji „Pikniku Militarnego” w którym uczestniczyli kaliscy Policjanci.


Imprezę patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski.

Dwudniowy piknik ściągnął tłumy kaliszan, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Szczególne zainteresowanie budziły wojskowe pojazdy oraz samobieżna haubica „Goździk” będąca na wyposażeniu Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego przy Stowarzyszeniu Strzeleckim „Bellona”. Wśród atrakcji znalazł się również samochód ciężarowy Kraz 255B, wóz dowodzenia Uaz 469, samochód Gaz 69 oraz armata przeciwpancerna. Najmłodsi mogli wejść do zabytkowych pojazdów i poczuć się jak prawdziwi żołnierze.

Na specjalnie przygotowanym stoisku policyjnym najmłodsi mogli obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby przez funkcjonariuszy. Największą atrakcją dla milusińskich był radiowóz oraz policyjny motocykl. Oczywiście podczas rozmów z młodzieżą, nie mogło zabraknąć tematu związanego z rekrutacją do służby w Policji. Policjancichętnie przybliżyli zainteresowanym zagadnienia związane z naborem oraz omówili podstawowe wymogi, które musi spełnić kandydat na policjanta.

kalisz.policja.gov.pl
(Visited 55 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz