Jazda pod wpływem alkoholu nie popłaca

Jeden uderzył w słup wysokiego napięcia, drugi zjechał do rowu… Policjanci interweniowali wobec podejrzanych o kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.


W dniu 29 maja policjanci interweniowali wobec dwóch podejrzanych o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy z nich około godziny 9.40 uderzył w słup wysokiego napięcia w Pniewach. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż kierujący samochodem, wykonując manewr skrętu, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w słup wysokiego napięcia. O zdarzeniu policję zaalarmowali świadkowie. Od podejrzanego o kierowanie fordem 40-letniego mieszkańca Pniew czuć było zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia. Mężczyzna miał 2,32 promila alkoholu w organizmie. Podejrzany trafił do szpitala.

Kolejne zdarzenie z udziałem podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zaistniało około godziny 19 w Dęborzycach. Policjanci otrzymali zgłoszenie, iż kierujący samochodem dostawczym wjechał do rowu. Mężczyzna został ujęty przez świadków, gdyż był nietrzeźwy. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości podejrzanego o kierowanie samochodem. Miał 2,44 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze udaremnili mężczyźnie dalszą jazdę i przesłuchali świadka przestępstwa.

Wobec podejrzanych o kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości toczyć się będą postępowania. Grozi im kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

asp. Sandra Chuda/szamotuly.policja.gov.pl/

(Visited 327 times, 1 visits today)

Leave a Reply