Jastrząb Rudniki rywalem oldbojów Lecha

Występujący w poznańskiej B-klasie Jastrząb Rudniki będzie rywalem oldbojów Lecha Poznań w pierwszej rundzie okręgowego Pucharu Polski. Byli lechici poznali też swoich potencjalnych rywali w kolejnych rundach rozgrywek.


Byli piłkarze Kolejorza regularnie występują w rozgrywkach Pucharu Polski. Przed rokiem oldboje udział w okręgowym pucharze zakończyli w trzeciej rundzie. Po wyeliminowaniu oldbojów Lipna Stęszew oraz IKP Olimpii Poznań, trafili na zespół Wiary Lecha, który później awansował do ćwierćfinału.

Jastrząb Rudniki to zespół, który powstał cztery lata temu i regularnie występuje na boiskach B-klasy. W ostatnim sezonie zajął jedenaste miejsce w ligowej tabeli. W okręgowym pucharze awasował do drugiej rundy, w której odpadł z Lasem Puszczykowo. Spotkanie z Jastrzębiem Rudniki odbędzie się już w połowie sierpnia.

W przypadku awansu, oldboje Kolejorza w drugiej rundzie zagrają z Orłem Łowyń, który w ostatnim sezonie wywalczył awans z B-klasy do A-klasy. Z kolei w trzeciej rundzie na zwycięzcę tego spotkania czekać będzie zespół Obry Zbąszyń, który w obecnym sezonie będzie występował w lidze okręgowej.

Podobnie, jak przed rokiem, tak i tym razem K.K.S. Wiara Lecha udział w pucharze rozpocznie w trzeciej rundzie. O szansę gry z kibicami w pierwszej rundzie powalczą juniorzy Polonii Środa Wielkopolska z Pogromem Luboń. Lepszy z tego meczu w drugiej rundzie zagra ze Stellą Luboń. I jeden z tych trzech zespołów będzie przeciwnikiem DWL w trzeciej rundzie.

Źródło: lechpoznan.pl/Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko(Visited 128 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz