Nowy Tomyśl: Interwencja w zakładzie przemysłowym

We wtorek 2 lipca br. o godz. 21:01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze urządzenia filtrującego w hali jednego z zakładów przemysłowych znajdującego się w miejscowości Paproć.


Po przybyciu straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano zadymioną halę spawalni oraz pożar wewnętrzny urządzenia oddymiająco – filtracyjnego. Osoby pracujące w zakładzie zostały ewakuowane przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej zgodnie z obowiązującą procedurą. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do wnętrza urządzenia poprzez rozkręcenie i otwarcie włazów, a następnie ugaszeniu źródła ognia. Równocześnie przystąpiono do oddymiania hali. Podczas działań wykorzystano sprzęt pomiarowy: kamerę termowizyjną oraz miernik wielogazowy.

Przedmiotowe zdarzenie potwierdziło, iż właściwa współpraca pomiędzy Państwową Strażą Pożarną, a zakładami przemysłowymi w zakresie m. in. rozpoznania operacyjnego obiektów przez strażaków bezpośrednio wpływa na jakość prowadzonych działań podczas sytuacji zagrożenia, których mimo najlepszych systemów zabezpieczeń nie należy wykluczać.

W działaniach brały udział: JRG Nowy Tomyśl, OSP Boruja Kościelna, OSP Bukowiec.

Przytoczone powyżej zdarzenie nie było jedynym w jakim uczestniczyły jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu nowotomyskiego podczas służby w dniu 02/03.07.2019 r. Działaliśmy ponadto podczas zdarzeń:

– godz. 15:46 – pożar lasu w m. Przychodzko,

– godz. 17:00 – pożar suchej trawy przy drodze w m. Sękowo,

– godz. 17:16 – pożar samochodu osobowego na ul. Tysiąclecia w Nowym Tomyślu,

– godz. 21:53 – pożar sadzy w przewodzie kominowym na ul. Krótkiej w m. Sątopy

– godz. 21:53 – poszukiwania osoby zaginionej w m. Łęczyce,

– godz. 07.05 – zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych w m. Glinno.

Opracowanie: mł. kpt. Jakub Kłosowski

Zdjęcia: KP PSP Nowy Tomyśl

(Visited 1 476 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz