Handlowali papierosami i tytoniem bez polskich znaków akcyzy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Wągrowcu zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli kilkanaście tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniową. Zatrzymane w sprawie osoby naraziły Skarb Państwa na straty rzędu 113 tysięcy złotych.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Wągrowcu zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą realizując czynności do wcześniej dokonanych ustaleń zatrzymali dwóch mieszkańców Wągrowca, którzy pałali się handlem tytoniem i papierosami nie opatrzonymi polskimi znakami akcyzowymi.

W wyniku przeprowadzonego przeszukania zabezpieczono kilkadziesiąt paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy, ponad 13 tysięcy papierosów luzem, przygotowane były one w porcje w plastikowych torebkach. Zabezpieczono również kilkadziesiąt kilogramów krajanki tytoniowej, gilzy, maszynki do nabijania tytoniu i kilka tysięcy złotych w różnych nominałach.

Zatrzymane osoby po złożeniu wyjaśnień zostały zwolnione do domu. Usłyszały one zarzuty z artykułu 65 Kodeksu Karnego Skarbowego. Swoim działaniem narazili siebie na poważne konsekwencje, gdyż taka działalność jest przestępstwem skarbowym, zagrożonym karą grzywny, przepadkiem mienia, a nawet 3-letnim więzieniem.

wagrowiec.policja.gov.pl

(Visited 102 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz