Handlowali papierosami i alkoholem bez żadnych znaków akcyzy

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza współdziałając z Wielkopolskim Urzędem Celno-Skarbowym w Poznaniu,


na terenie powiatu tureckiego ujawnili i zatrzymali łącznie 85 600 sztuk papierosów bez żadnych znaków akcyzy skarbowej o szacunkowej wartości prawie 60 000 zł. oraz ponad 52 litry wyrobów spirytusowych o szacunkowej wartości blisko 4200 zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza współdziałając z Wielkopolskim Urzędem Celno-Skarbowym w Poznaniu, ujawnili w jednym z zaparkowanych na terenie powiatu tureckiego samochodów osobowych papierosy bez żadnych znaków akcyzy. Do ich posiadania przyznał się 37-letni obywatel Armenii, w którego mieszkaniu ujawniono kolejne wyroby tytoniowe. Ogólnie cudzoziemiec posiadał 34 000 sztuk papierosów bez żadnych znaków akcyzy skarbowej o szacunkowej wartości prawie 23 500 zł.

W trakcie kolejnych kontroli przeprowadzonych na terenie targowiska miejskiego w Turku, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali papierosy różnych marek bez żadnych znaków akcyzy skarbowej. Do ich posiadani przyznał się 59-letni obywatel Ukrainy. Po dokonanym przeszukaniu posesji zamieszkiwanej przez mężczyznę ujawniono kolejne papierosy i alkohol pochodzące z nielegalnych źródeł. Ogółem cudzoziemiec był w posiadaniu 51 600 sztuk papierosów bez żadnych znaków akcyzy skarbowej o szacunkowej wartości 35 500 zł oraz prawie 52 litrów wyrobów spirytusowych niewiadomego pochodzenia.

Wszystkie ujawnione wyroby akcyzowe zostały zatrzymane i przekazane Wielkopolskiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Poznaniu.


 
(Visited 288 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz