GROŹNY WYPADEK W ZIELENIU

23 kwietnia 2021 roku tuż przed godziną 18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Zieleń gm. Trzemeszno. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz po jednym zastępie z OSP w Trzemesznie i OSP w Trzemżalu.


Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali samochód osobowy w pozycji na kołach po zderzeniu z przydrożnym drzewem. Pojazdem podróżowały dwie osoby (kobieta z dzieckiem). W chwili przybycia pierwszego zastępu Straży Pożarnej dziecko znajdowało się pod opieką świadków zdarzenia, którzy wyciągnęli je z uszkodzonego pojazdu i czekali w innym samochodzie na pomoc. Kobieta, która była kierowcą pojazdu znajdowała się cały czas w aucie i była zakleszczona.

W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolniono zakleszczoną w pojeździe osobę i przekazaną ją Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Z uwagi na charakter zdarzenia na miejsce wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dlatego strażacy zabezpieczyli również lądowisko. Po przebadaniu lekarz podjął decyzję, że kobieta zostanie zabrana na SOR śmigłowcem LPR natomiast dziecko przetransportowano karetką. Po usunięciu pojazdu przez pomoc drogową uprzątnięto jezdnię z pozostałości powypadkowych oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Na czas prowadzonych działań ruch na tym odcinku drogi był całkowicie zablokowany. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

/kppsp-gniezno/

(Visited 217 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz