Groźny wypadek samochodu ciężarowego

26 marca, kilka minut przed godziną siódmą, dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w Pleszewie na drodze krajowej nr 11.


Jak wynikało ze zgłoszenia samochód ciężarowy wypadł z drogi i przewrócił się na bok rozsypując swój ładunek. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy ratownicze z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz zespół ratownictwa medycznego i policja. Na szczęście jadący ciężarówką mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Uszkodzeniu uległ jednak zbiornik paliwa, z którego wyciekła część oleju napędowego. Strażacy musieli wiec przede wszystkim zneutralizować i usunąć powstały wyciek, a także przepompować pozostałe paliwo do zbiorników zastępczych. Działania ratownicze i usuwanie skutków tego wypadku trwały ponad godzinę.

Fot. mł.asp. Krzysztof Kieliszewski, sekc. Przemysław Osiński – KP PSP PleszewTen pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 454 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz