Groźny wypadek! Auto uderzyło w drzewo! Na pomoc poszkodowanym zadysponowano dwa helikopter LPR

18 czerwca 2017 r. doszło do wypadku na trasie Kębłowo-Stradyń gm. Wolsztyn. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który stał na poboczu drogi, dwie osoby były uwięzione w pojeździe.


GROŹNY WYPADEK! AUTO UDERZYŁO W DRZEWO!

W niedzielne popołudnie około godziny 18:00  wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na trasie Kębłowo – Stradyń. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały OSP Kębłowo, JRG Wolsztyn (dwa zastępy), Patrol Policji oraz Pogotowie Ratunkowe.

Po przybyciu na miejsce Straży Pożarnej, Pogotowia oraz Policji było widać, że samochód osobowy marki Audi uderzył w drzewo. Autem podróżowały dwie osoby, 19-letnia mieszkanka Kębłowa, oraz 21-letni mieszkaniec Moch. Obydwie osoby poszkodowane zostały mocno uwiezione w aucie.  Kilka chwil później na miejsce wypadku został wezwany drugi zastęp OPS Kębłowo, który udał się na miejsce zabezpieczenia lądowania Helikoptera #Rarownik9 z Poznania, który zabrał poszkodowaną mieszkankę Kębłowa, którą jako pierwszą udało się wyciągnąć z wraku auta. Akcja ratunkowa kierowcy trwała ponad godzinę, cały czas trwała walka z czasem. Na miejsce zadysponowany został drugi Helikopter tym razem #Ratownik24 z Gorzowa Wielkopolskiego.

Okoliczności wypadku bada policja!

Działania jakie podjęto w pierwszej kolejności przez zastępy straży pożarnej to zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Równocześnie rozpoczęto udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy przez stabilizację odcinka szyjnego z jednoczesnym udrożnieniem dróg oddechowych i podaniem tlenu. Wykonano  stabilizację pojazdu i przystąpiono do wycinania elementów konstrukcji pojazdu w celu wykonania dostępu do osób uwięzionych. Gdy pasażer został ewakuowany z pojazdu przekazano go ratownikom Państwowego Ratownictwa Medycznego. W celu dotarcia do kierowcy kierujący podjął decyzję o odciągnięciu pojazdu od drzewa, a następnie kontynuowano wycinanie pozostałych elementów konstrukcji. Ewakuowanego kierowce przekazano służbom medycznym. Do działań zostały zadysponowane dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, których lądowanie zabezpieczał zastęp straży. Podczas trwania działań droga między Kębłowem a Stradyniem była całkowicie zablokowana. Zdarzenie likwidowały zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie i OSP w Kębłowie.
Źródło: straz.powiatwolsztyn.pl
(Visited 1 847 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz