Groził wysadzeniem butli z gazem gdy do drzwi zapukał komornik!

Policjanci przez kilka godzin próbowali przekonać desperata, by nie wysadził butli z gazem w mieszkaniu, do którego zapukał komornik w asyście Policji. Akcja była skomplikowana i niebezpieczna. Trwała kilka godzin. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Dyżurny chodzieskiej Policji przed godziną 12.00 został telefonicznie poinformowany o uniemożliwieniu przeprowadzenia egzekucji komorniczej w Chodzieży przy ul. Piekary. Jak się okazało mieszkający tam 62-latek nie wpuścił do mieszkania komornika oraz asystujących mu policjantów, a nadto groził wysadzeniem butli z gazem.

Sytuacja była na tyle poważna, że na miejsce skierowano kilka patroli policyjnych, 4 zastępy straży pożarnej, pogotowie gazowe i energetyczne. Ściągnięto na miejsce 3 negocjatorów policyjnych. Z uwagi na zagrożenie, ewakuowano mieszkańców budynku wielorodzinnego, będącego w zabudowie zwartej oraz osoby zajmujące obiekty handlowe i gastronomiczne. Całą ulicę Piekary wyłączono z ruchu pieszego oraz kołowego i zorganizowano objazdy.

Przed godziną 15.00, po długich rozmowach z negocjatorami, mężczyzna sam wyszedł z mieszkania. Został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

/chodziez.policja.gov.pl/

(Visited 1 672 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz