Poznań: Ułatwienia dla pasażerów na ulicy Głogowskiej

Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z MPK Poznań wprowadził na linie zastępcze na ulicy Głogowskiej bardziej pojemne autobusy. Prawie wszystkie kursy na liniach numer 149, 175 i 180 są obecnie realizowane przegubowymi pojazdami. Na tymczasowych przystankach stanęły z kolei ławki.

Chcąc zmniejszyć niedogodności związane z funkcjonowaniem transportu zastępczego oraz biorąc pod uwagę głosy pasażerów, Rad Osiedli i własne obserwacje, ZTM wraz z MPK wprowadziły na obsługujące komunikacyjnie ulicę Głogowską linie nr 149, 175 i 180 przegubowe autobusy.

– Podczas każdego remontu na bieżąco monitorujemy funkcjonowanie komunikacji zastępczej. Zdajemy sobie sprawę, że transport ten nigdy nie będzie w tak wysokim standardzie jak podstawowy, zwłaszcza że na ulicy Głogowskiej pasażerowie normalnie mają do dyspozycji tramwaje. Mamy nadzieję, że decyzja o wprowadzeniu bardziej pojemnego taboru wpłynie na wyższy komfort podróży – mówi Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora ZTM Poznań ds. Publicznego Transportu Zbiorowego.

Ponadto, chcąc poprawić komfort oczekiwania na przystankach tymczasowych Bałtyk, Most Dworcowy i Dworzec Zachodni ustawiono także ławki dla pasażerów.

ZTM /poznan.pl/

(Visited 61 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz