Gmina i miasto Pleszew- Darmowa sterylizacja dla wolno żyjących kotów

Darmowa sterylizacja dla wolno żyjących kotów

Pleszewskie Stowarzyszenie Kocia Łapka zachęca wszystkie osoby, które mają w swoim otoczeniu wolno żyjące koty do tego, aby poddawały je sterylizacji i kastracji. Nie muszą tego robić za własne pieniądze, bowiem koszty zabiegów pokrywa samo Stowarzyszenie. Organizacja na to zadanie dostała pieniądze z budżetu miasta i gminy Pleszew.


Apel jest skierowany do tych osób, które mieszkają na terenie miasta i gminy Pleszew i  dokarmiają  bezdomne koty lub też często widują w swojej okolicy takie zwierzęta. Sezon godowy  u kotów ma miejsce kilka razy w roku, toteż  na świecie może się pojawić kolejne kocie potomstwo, które zostanie skazane na niepotrzebne  cierpienie.

– Procedura skorzystania z darmowej sterylizacji jest bardzo prosta. Wystarczy po złapaniu kota zgłosić się do nas  w celu odnotowania przyjęcia do zabiegu , a w dniu jego przeprowadzenia poinformować, że sterylizacja lub kastracja się odbyły. Możemy pożyczyć klatki- łapki, transporterki, czy  klatki kennelowe do przetrzymania kotów po zabiegu. Jeśli ktoś nie ma warunków, aby zająć się zwierzakiem po kastracji- jako Stowarzyszenie jesteśmy w stanie to zrobić.-  wyjaśnia Małgorzata Wysocka-Balcerek, prezes Pleszewskiego  Stowarzyszenia Kocia Łapka.

Bezpłatne zabiegi sterylizacji i kastracji kotów przeprowadzają  w Pleszewie gabinety weterynaryjne Kuber Vet i  Filemon. Aby umówić się na bezpłatny zabieg- należy zadzwonić pod nr 607 227 377, pod którym  można uzyskać  wszelkie  niezbędne informacje. Należy też pamiętać, że kotki, które już zdążyły urodzić młode można sterylizować dopiero  wtedy, kiedy odkarmią młode. Na ogół trwa to od czterech do sześciu miesięcy. W szóstym miesiącu życia  może też sterylizować kocięta.

(Visited 38 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz