Dzikie składowisko śmieci – mandat karny dla sprawcy, który nielegalnie składował śmieci.

Policjanci z Mikstatu ustalili i ukarali mandatem karnym sprawcę, który nielegalnie składował śmieci. O sprawie miejscowy posterunek powiadomili Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Mikstacie.


W ubiegłym tygodniu, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Mikstacie powiadomili, iż w granicach administracyjnych miasta, niedaleko cmentarza, nieznana osoba wyrzuciła znaczne ilości różnego rodzaju śmieci. Wśród nieczystości znajdowały się plastiki, zużyte jednorazowe pieluszki i inne rzeczy, których rozkład całkowity następuje po kilkuset latach.

Policjanci z Posterunku Policji w Mikstacie przeprowadzili czynności sprawdzające i ustalili właściciela nieczystości, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Mikstatu. Oprócz otrzymania mandatu karnego mężczyzna został zobowiązany do posprzątania nielegalnego wysypiska. Śmieci było tak dużo, iż kilka razy musiał wracać i załadowywać pojazd. Ponadto zebrane śmieci musiał złożyć na legalnym wysypisku. Uczciwie należy przyznać, iż mężczyzna nie był dumny ze swojego czynu i pozbierał nieczystości, które według niego zostały złożone także przez inne osoby.

Przypominamy, iż podobne zachowania są karalne i mogą skutkować karą grzywny nawet do 20 000 zł. W przypadku składowania odpadów mogących zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, sprawa rozpatrywana jest jako przestępstwo z art. 183 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny przewiduje dla sprawcy takiego czynu, w przypadku działania nieumyślnego, karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast dla sprawcy umyślnego karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 150 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz