Poznań szuka inwestorów i promuje się na targach MIPIM

Targi MIPIM 2018 to największe międzynarodowe wydarzenie na rynku nieruchomości. Podczas czterech dni na targach pojawią się inwestorzy z całego świata. W tym roku będzie to ponad 24 tys. osób. Poznań zaprezentuje im swoją ofertę inwestycyjną.


Najciekawszą propozycją Poznania jest teren Wolnych Torów, dla którego powstała niedawno nowa koncepcja urbanistyczna, przygotowana przez Miejską Pracownię Urbanistyczną. Na terenach pokolejowych ma powstać zupełnie nowa dzielnica, stanowiąca zielony łącznik pomiędzy Wildą a Łazarzem. Nowa koncepcja urbanistyczna zakłada przewagę funkcji usługowej w północnej części Wolnych Torów, zaś w południowej – funkcji mieszkaniowej. Bliskość centrum, dworca Poznań Główny, Międzynarodowych Targów Poznańskich stanowią dodatkowe atuty tego terenu.

Oprócz Wolnych Torów, w promowanej ofercie miasta znajdują się działki pod zabudowę usługową, hotelową, mieszkaniową wielorodzinną, mieszkaniową jednorodzinną, mieszkaniowo-usługową, rekreacyjną i przemysłowo-logistyczną. Łącznie to aż 42 oferty inwestycyjne. Na stoisku Poznania przygotowanym we współpracy z Wielkopolskim Centrum Wspierania Inwestycji promowane będą również oferty Metropolii Poznań.

– Targi MIPIM są niezwykle ważne, jeśli chodzi o nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi inwestorami – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Dzięki udziałowi miasta w międzynarodowych targach nabywcę znalazła m.in. nieruchomość dawnego szpitala przy ul. Szkolnej. W tym roku MIPIM odwiedzą uczestnicy z ponad 100 krajów, odbędzie się ponad 100 konferencji, w których wystąpi ponad 360 mówców. Potencjał targów jest ogromny i należy go wykorzystać.

Cztery dni targów – od 13 do 16 marca – będą bardzo intensywne. Prezydent Jacek Jaśkowiak weźmie udział w panelu dyskusyjnym nt. wyzwań stojących przed regionem Europy Środkowo-Wschodniej. Panel organizuje wydawnictwo Poland Today, a wśród zaproszonych gości jest m.in. mer Kijowa Witalij Kliczko. Ponadto prezydent spotka się z przedstawicielami firm z branży nieruchomości obecnymi w Poznaniu, m.in. Skanska, Vastint, IMMOBEL czy Echo Investment oraz z firmami, które dopiero rozważają wejście na rynek poznański.

– Jako miasto chcemy przyciągać inwestorów z różnych branż – mówi Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów, które zorganizowało udział miasta w targach. – W ostatnim czasie widoczne jest ożywienie branży biurowej i hotelowej w Poznaniu. W tej chwili w trakcie realizacji mamy ponad 100 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Na rynku wciąż jest jeszcze dużo przestrzeni na kolejne projekty. MIPIM to miejsce, gdzie spotykają się inwestorzy i deweloperzy z całego świata. Naszym zadaniem jest przekonać ich, że Poznań ma najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Prezentujemy ofertę nieruchomości, ale także rozmawiamy o tym, co wyróżnia nas na mapie Europy, czyli o stabilnej sytuacji gospodarczej miasta, wykwalifikowanej kadrze pracowników czy świetnej lokalizacji.

Podczas targów MIPIM odbędzie się również wręczenie nagród fDI European Cities and Regions of the Future 2018/19. W rankingu przygotowanym przez dziennikarzy The Financial Times, Poznań znalazł się na trzecim miejscu w kategorii „Przyjazne dla biznesu”, wśród miast powyżej 350 tys. mieszkańców.

Na targach MIPIM prezentują się wszystkie duże miasta Polski – Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Wrocław i Łódź. Poznań z pewnością zostanie zauważony przez uczestników targów. Na rewersie ich identyfikatorów znajdzie się bowiem zaproszenie do odwiedzenia stoiska Poznania.

BOI/opr. Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.pl
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 113 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz