Dziennikarka pomogła w zatrzymaniu pijanego kierowcy. 40-letni obywatel Ukrainy odmówił poddaniu się badania alkomatem

Dzięki szybkiej reakcji dziennikarki, która była w kontakcie się z oficerem dyżurnym, policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, jeżdżącego volkswagenem po ulicach Gniezna. W ten sposób udało się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze.


Obywatelską postawą wykazała się dziennikarka, która w sobotę 19 października br. około godziny 17:00, jadąc samochodem na osiedlu Konikowo w Gnieźnie zwróciła uwagę na volkswagena transporter, którego kierowca wykonywał bardzo niebezpieczne manewry. Obserwująca to wszystko gnieźnianka zadzwoniła do oficera dyżurnego, a sama ruszyła autem za nim. Po kilku minutach na miejscu byli już policyjni wydziału ruchu drogowego z gnieźnieńskiej komendy, którzy zatrzymali kierowcę na gorącym uczynku. Funkcjonariusze od razu wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Został zatrzymany przez policjantów, tak samo jak jego prawo jazdy. Podczas interwencji mężczyzna zachowywał się bardzo arogancko, nie będąc do końca świadomym, jak wielkie zagrożenie sprawiał dla innych uczestników ruchu drogowego i jakie czekają go konsekwencje z tym związane. Mężczyzna, którym okazał się 40-letni obywatel Ukrainy odmówił poddaniu się badania alkomatem, w związku z czym została mu pobrana krew do badań. Znane są już wyniki tego badania – 2,4 promila.

Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę maksymalnie 2 lat pozbawienia wolności.

/gniezno.policja.gov.pl/

(Visited 409 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Dziennikarka pomogła w zatrzymaniu pijanego kierowcy. 40-letni obywatel Ukrainy odmówił poddaniu się badania alkomatem

 • 24 października, 2019 at 4:09 pm
  Permalink

  I kolejny pewnie dobry człowiek po paru piwach ma zniszczone życie za coś o powinno być wykroczeniem a nie przestępstwem…

  Reply
  • 24 października, 2019 at 5:04 pm
   Permalink

   40-letni obywatel Ukrainy odmówił poddaniu się badania alkomatem, w związku z czym została mu pobrana krew do badań. Znane są już wyniki tego badania – 2,4 promila.

   Reply

Dodaj komentarz