Dzielnicowy po służbie zatrzymał nieletnich graficiarzy

Dzielnicowy asp. Tomasz Kolański z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w czasie wolnym od służby, wracając z zakupów, ujął nieletnich graficiarzy, którzy niszczyli elewację bloku mieszkalnego. Funkcjonariusz wykazał się czujnością i pokazał,


że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Dzięki niemu nieletni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

W miniony piątek, 4 stycznia, około godz. 20.00, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Śremie interweniował w czasie wolnym od służby.

Asp. Tomasz Kolański, wracając z zakupów, kiedy był między blokami przy ulicy Chłapowskiego 31 a 33 na śremskich Jezioranach, zwrócił uwagę na pięciu młodych chłopaków. Najpierw szli oni przed nim, a następnie stanęli przy bloku i rozmawiali. Dwóch z nich mówiło o tym, że właśnie w tym miejscu bawili się w Sylwestra i jeszcze nie dokończyli swojego dzieła. Dzielnicowy przeszedł jeszcze kilkanaście metrów, nie widział już młodych mężczyzn, ale słowa, które usłyszał nie dawały mu spokoju. Policyjna intuicja podpowiadała, aby szybko wrócić i sprawdzić co robią nieletni.

Okazało się, że ci dwaj nieletni, którzy opowiadali o zabawie w Sylwestra, za pomocą sprayu właśnie niszczyli elewację bloku mieszkalnego. Policjant udaremnił im dalsze niszczenie i szybko poprosił o wsparcie dzielnicowego z Jezioran, który akurat był w służbie.

Ujętych 16-latków z Komendy odebrali rodzice. Matka jednego z chłopaków poinformowała mundurowych o tym, że syn miał już wcześniej problemy z niszczeniem mienia za pomocą sprayu.

Dzięki czujności asp. Tomasza Kolańskiego i jego szybkiej reakcji nieletni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Dzielnicowego nie zawiodła policyjna intuicja i swoją wzorową postawą pokazał, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.(Visited 1 814 times, 1 visits today)

5 thoughts on “Dzielnicowy po służbie zatrzymał nieletnich graficiarzy

 • Styczeń 10, 2019 at 7:15 pm
  Permalink

  Modlmy sie zeby sad niee przyklepal czegos mocnego bo moze spieeprzyc zycie nieletnim . A policjant chyba nigdy nie byl dzieckiem. Stawiac dwoch 16 latkow przed sad za pisanie sprayem po scianie to glupota_sredniowieczna polska.

  Reply
 • Styczeń 11, 2019 at 8:53 am
  Permalink

  xebac policje hardkor for life

  Reply
 • Styczeń 11, 2019 at 10:56 pm
  Permalink

  Prawie jakby kogoś uratował 🙂

  Reply
 • Styczeń 11, 2019 at 10:58 pm
  Permalink

  Aż kredki wypadły im z tornistrów.

  Reply
 • Styczeń 12, 2019 at 2:26 am
  Permalink

  Jak dla mnie bardzo dobrze że zareagował. Chce im się mazać po ścianach? Toć mają swoje pokoje. Jeżeli naspreyować coś ładnego i faktycznie kreatywnego, ciekawego i na czym można oko zawiesić to okej. To właściwie bardziej upiększenie niż zniszczenie… ale jak mają to być falusy, brzydkie słowa, jakieś bezsensowne ślaczki czy inne g*wno to bardzo tak dobrze gówniarzom…

  Reply

Dodaj komentarz