Dzielnicowi po służbie udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Dzielnicowi ze Śremu, którzy w nocy po zakończonej służbie wracali do domu, szybko i skutecznie udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna na „podwójnym gazie”, mając półtora promila alkoholu w organizmie, kierował Fiatem Seicento i nie posiadał uprawnień do kierowania.


Funkcjonariusze wykazali się czujnością i pokazali, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Dzięki nim nieodpowiedzialny kierowca, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze, odpowie przed sądem.

22 lipca br., tuż przed godziną 01.00 w nocy, dzielnicowi – mł. asp. Dawid Wojtkowski i sierż. szt. Jakub Haremza – po zakończonej służbie wracali do domu. Nagle, będąc na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Śremie, zauważyli mężczyznę, który zataczał się, coś bełkotał, a  następnie wsiadł do samochodu i wycofał z parkingu na jezdnię.

Policjanci natychmiast wybiegli przed pojazd, okazali legitymacje służbowe i wydali polecenie do zatrzymania. Wówczas kierujący pojazdem gwałtownie ruszył w ich kierunku. Dzielnicowi podbiegli więc do drzwi samochodu Fiat Seicento i wtedy kierowca zatrzymał się.

Kiedy funkcjonariusze otworzyli drzwi fiata zaraz wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna był agresywny i nie wykonywał poleceń policjantów. Został zatrzymany i przekazany mundurowym z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy przybyli na miejsce.

Jak się okazało nieodpowiedzialny kierowca, 31-letni śremianin, miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie i nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania.

Dzięki czujności mł. asp. Dawida Wojtkowskiego oraz sierż. szt. Jakuba Haremzy i ich szybkiej, skutecznej reakcji nieodpowiedzialny kierowca, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze, odpowie przed sądem.

Dzielnicowi swoją wzorową postawą pokazali, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

Ewa Kasińska 

/srem.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 596 times, 1 visits today)

Leave a Reply