Działania poznańskiej drogówki na autostradzie A2, skontrolowano 631 kierowców

17 lipca br. policjanci z poznańskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolne skierowane na wyeliminowanie negatywnych zachowań kierujących pojazdami. Kontrole odbyły się na autostradzie A2, która jest podstawowym szlakiem komunikacyjnym stanowiącym część międzynarodowej trasy E30 między zachodem i wschodem Europy.


Głównym celem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci przeprowadzili liczne kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami, ze szczególnym uwzględnieniem kierowców pojazdów ciężarowych.

Podczas przeprowadzonych działań policjanci z poznańskiej drogówki skontrolowali trzeźwość 631 kierujących pojazdami ciężarowymi. Jak się okazało, nie wszyscy pamiętają o tym, że po spożyciu alkoholu nie można wsiadać za kierownicę, ponieważ stanowi to niebezpieczeństwo nie tyko dla kierującego, ale również innych uczestników ruchu.

W wyniku akcji policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kieruących, którym zostały zatrzymane prawo jazdy, a oni sam odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

Policjanci zapowiadają, że takie działania będą kontynuowane.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 282 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz