Poznań: Podsumowanie Strefy Kibica

40 tys. osób odwiedziło poznańską Strefę Kibica znajdującą się na terenie MTP. Wspólne przeżywanie piłkarskich emocji, degustacje potraw z całego świata, a także konkursy z nagrodami – w ten sposób poznaniacy spędzali tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

Przez miesiąc kibice oglądali mecze na mającym 112 metrów kwadratowych telebimie,


a także korzystali z dodatkowych atrakcji. Wraz z darmową Strefą Kibica wystartowało „Lato na targach”. Dzięki temu strefa na MTP była dostępna dla rodzin z dziećmi, które miały okazję spędzić aktywnie czas, uczestnicząc w warsztatach oraz zabawach z animatorami. Można było wspólnie zagrać w siatkówkę, koszykówkę, badmintona oraz pojeździć na rolkach czy hulajnogach.

W czasie trwania mundialu mieszkańcy Poznania rozegrali turniej  piłki nożnej w kategorii Open. Odbyły się  również zawody dla uczniów poznańskich szkół podstawowych z klas 4-6. Było o co walczyć – zwycięska drużyna otrzymała Puchar Prezydenta Miasta Poznania. Obie kategorie cieszyły się popularnością – rozegrano aż 67 meczów, w których wzięło udział  320 zawodników.

Każdy kibic mógł skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Oprócz miejsc z fast foodami oraz przekąskami, dostępny był punkt oferujący kuchnie świata. Każdego dnia serwowano potrawy charakterystyczne dla krajów biorących udział w mistrzostwach. Kibicujący odkrywali smaki egzotycznie brzmiących dań – tavce gravce czy papa rellena.

Podczas przerw w rozgrywkach przeprowadzano konkursy, w których do zdobycia były zaproszenia na wydarzenia organizowane przez MTP, np. Poznań Motor Show oraz Cavaliadę. Dla osób preferujących przeżywanie sportowych emocji w  kameralnym gronie, utworzona została specjalna strefa VIP.

Organizatorzy nie zapomnieli o potrzebach niepełnosprawnych. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich miały możliwość zajęcia miejsca w specjalnej strefie przed telebimem. Natomiast osoby niewidome mogły bez przeszkód przyjść w towarzystwie psa przewodnika. Nad komfortem kibicujących czuwali wolontariusze.

– Dzięki ciepłemu przyjęciu idei #kibicujemyrazem Międzynarodowe Targi Poznańskie są dumne, że mogły tworzyć takie emocjonujące, sportowe wydarzenie dla mieszkańców Poznania – mówi Hanna Zalewska, zastępca kierownika Wydziału Komunikacji Marketingowej MTP.

Otwarcie Strefy Kibica nastąpiło 14 czerwca wraz z pierwszymi rozgrywkami mundialu. Ostatniego dnia, po meczu finałowym między Francją a Chorwacją, organizatorzy oficjalnie podziękowali kibicom za wspólne przeżywanie piłkarskich emocji. Najwyższą frekwencją kibiców cieszył się mecz Polska-Senegal, przed telebimem zasiadło aż 7 tys. mieszkańców Poznania.

Zamknięcie strefy nie oznacza jednak zakończenia Lata na Targach. To potrwa aż do końca sierpnia. Nadal będzie można korzystać z miejsc do leżenia czy boiska do siatkówki. Odbywać się również będą seanse kina letniego.

AŁ /poznan.pl/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 39 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz