Dwa wypadki i trzech poszkodowanych

Trzy osoby zostały poszkodowane w dwóch wypadkach, do których doszło 19 listopada 2020 r. na terenie powiatu konińskiego.

Zgłoszenie o pierwszym zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie o godz. 17.26.


Na drodze wojewódzkiej nr 269 w miejscowości Ośno Górne, gmina Sompolno doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby, natomiast busem cztery osoby.  Pojazdy znajdowały się na jezdni blokując ruch w obu kierunkach. Działania strażaków polegały
na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom z samochodu osobowego oraz jednej z busa, które następnie zostały przekazane przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Sompolno i OSP Mąkolno.

Około godz. 19.30 doszło do kolejnego wypadku. Tym razem na drodze krajowej
nr 25 w miejscowości Główiew, gmina Stare Miasto samochód osobowy wypadł z drogi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano samochód marki Opel w przydrożnym rowie, w którym znajdował się poszkodowany kierowca. Działania strażaków polegały na udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz odłączeniu zasilania w pojeździe. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował mężczyznę do szpitala. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Lisiec Wielki i OSP Główiew.

Tekst: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Zdjęcia: JRG Nr 1 i 2 w Koninie

(Visited 316 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz