Dwa podobne, bardzo niebezpieczne, zdarzenia z udziałem ciężarówek

16 lipca 2018 r. w Kaliszu doszło do dwóch podobnych zdarzeń z udziałem ciężarówek. Na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Łódzką  około godz. 6.45 strażacy zastali przewrócony samochód ciężarowy DAF z naczepą przystosowaną do przewozy paszy.


Pojazd wraz z naczepą znajdował się na prawym boku częściowo na pasie jezdni ulicy Łódzkiej i chodnika. Wywrócony zestaw uszkodził znajdującą się na chodniku latarnię oświetlenia ulicznego. Kierujący pojazdem sam opuścił kabinę pojazdu przed przybyciem służb ratunkowych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i skontrolowaniu czy nie występuje wysokie napięcie w złamanym słupie latarni. Pod miejsca, z których wypływały materiały eksploatacyjne podłożono tace i maty sorbcyjne.

Do drugiego zdarzenia doszło na ul. Poznańskiej około godz. 13.30. Samochód ciężarowy DAF z naczepą przewożąc palety ściął drzewo oraz latarnię i przewrócił się na prawy bok do rowu i na ścieżkę rowerową. W tym przypadku kierowcy również nic się nie stało. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wypompowaniu około 1000 l. paliwa z uszkodzonych zbiorników ciężarówki. W tym celu na miejsce akcji zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z KP PSP Ostrów Wielkopolski.

Obydwie ciężarówki zostały podniesione i postawione na koła przy pomocy specjalistycznej firmy holującej pojazdy.

Opracował: st. kpt. Radosław Marek
Zdjęcia: JRG nr 1 w Kaliszu

 

(Visited 201 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz