ROZPOZNAJESZ MĘŻCZYZNĘ Z PORTRETU PAMIĘCIOWEGO? ZADZWOŃ! Oszukał starszą kobietę na „wnuczka” podając się za policjanta !

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa na szkodę kaliszanki. Wszystkich, którzy rozpoznają osobę przedstawioną na portrecie pamięciowym lub byli świadkami tego zdarzenia, prosimy o kontakt z funkcjonariuszami.


Do zdarzenia doszło 19 lutego br. w Kaliszu przy ulicy Al. Wojska Polskiego. Przed godziną 18:00 na telefon stacjonarny kaliszanki zadzwonił nieznany mężczyzn, który poinformował, że jest policjantem. Nieznajomy poinformował kobietę, że jej wnuk miał wypadek i potrzebuje pieniędzy na polubowne załatwienie sprawy. Oszust tak pokierował rozmową, że seniorka zdecydowała się przekazać swoje oszczędności oraz biżuterię nieznajomemu mężczyźnie, który przyszedł do jej mieszkania.

Na podstawie opisu słownego świadka, funkcjonariusze z Sekcji Antroposkopii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu sporządzili portret pamięciowy sprawcy przestępstwa.
>Rysopis sprawcy: wiek około 40 lat, około 170 cm wzrostu, krępa sylwetka, zarost na twarzy W dniu zdarzenia ubrany był w płaszcz koloru czarnego (sięgający do kolan), czarne spodnie oraz czapkę koloru czarnego i czarne rękawiczki. Posiadał torbę na długim pasku koloru czarnego.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego lub mają jakiekolwiek inne informacje mogące pomóc policjantom w jego identyfikacji.

Na wszelkie informacje od Państwa czekamy przez całą dobę, pod numerami telefonów 62 76-55-364 lub 62 76-55-240.

Informacje można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: rzecznik.kalisz@po.policja.gov.pl.(Visited 169 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz