Drugi kastet w ciągu trzech dni na poznańskim lotnisku

W środę 29 maja przed godziną 6:00 funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zostali poinformowani przez pracownika Straży Ochrony Lotniska o ujawnieniu w bagażu podręcznym kastetu.Kastet znajdował się w bagażu 23 –letniego obywatela Ukrainy, których udawał się do Kijowa. Mężczyzna oświadczył, iż ujawniony przedmiot kupił na bazarze w Poznaniu. Przedmiot został zatrzymany, ponieważ mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granice naszego kraju. Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie o wykroczenie a po sporządzeniu dokumentacji zezwolono na dalsze kontynuowanie podróży.

Ostatni tego typu przypadek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy odnotowali trzy dni temu w niedzielę. Również w Poznaniu i również obywatel Ukrainy tłumacząc się, że pasek z ozdobą w formie kastetu kupił w sklepie i zamierzał odlecieć z Polski.

Nadal przypominamy podróżnym, że kastet pomimo tego, że jest tak powszechnie dostępny zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 4a ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji  nosi znamiona broni białej i należy mieć stosowne zezwolenie na jego posiadanie i wywóz poza granice Polski. W innym przypadku można liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

nadodrzanski.strazgraniczna.pl

(Visited 286 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz