Areszt dla nożownik, sprawcy zabójstwa w Poznaniu

Prokuratura Rejonowa Poznań – Stare Miasto w Poznaniu prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 41 letniego mężczyzny, które miało miejsce w dniu 25 maja 2019r. na przystanku MPK znajdującym się na Alejach Solidarności w Poznaniu.


Jak ustalono, w tym dniu pomiędzy nim a 29 letnim Denisem H. doszło do kłótni. Znajdujący się pod wpływem alkoholu sprawca w pewnym momencie zadał pokrzywdzonemu trzy ciosy nożem kuchennym w klatkę piersiową. Zraniony mężczyzna zmarł, mimo przeprowadzonej natychmiast realizacji. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia porzucając po drodze narzędzie przestępstwa. W wyniku szybkiej akcji policji podejrzanego zatrzymano jeszcze tego samego dnia.

Denisowi H. został przedstawiony zarzut dokonania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, opisał okoliczności jego popełnienia i wskazał miejsce, gdzie porzucił nóż. Został on odnaleziony podczas wizji lokalnej.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań – Stare Miasto w Poznaniu podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

(Visited 329 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz