DK15 karambol – trzy osoby zabrane na SOR

18 maja 2021 roku tuż po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o wypadku do którego doszło na DK15 w miejscowości Wymysłowo gm. Trzemeszno.


Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz jeden zastęp z OSP w Trzemesznie.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu okazało się, że w wypadku udział biorą cztery samochody osobowe oraz jeden samochód ciężarowy dlatego na miejsce zdarzenia zadysponowano kolejny zastęp z OSP w Wymysłowie.

W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do zakleszczonego kierowcy znajdującego się w jednym z pojazdów i ewakuowali go na noszach typu deska. Udzielili również kolejnemu poszkodowanemu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przekazania go pod opiekę ratowników medycznych. Łącznie samochodami podróżowało sześć osób z czego trzy osoby po przebadaniu zostały przewiezieni karetkami na SOR w Gnieźnie. Dalsze działania polegały na rozłączeniu przy samochodach akumulatorów oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Na czas prowadzonych działań ruch na tym odcinku drogi został całkowicie zablokowany. Policja, która ustala okoliczności zdarzenia zorganizowała objazdy.

/kppsp-gniezno/

(Visited 346 times, 1 visits today)

Leave a Reply