Dachowanie samochodu osobowego

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie, w ramach dysponowania z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o dachowaniu samochodu osobowego na trasie Huta-Hutka. Do zdarzenia zadysponowano zastępy ochrony przeciwpożarowej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Sarbki-Sarbii i Huty.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano uszkodzony samochód osobowy marki Renault znajdujący się poza jezdnią w pozycji na dachu. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazd o własnych siłach przed przybyciem strażaków.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, a następnie udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego z Ujścia poszkodowanych przekazano ratownikom medycznym. Po wykonaniu wstępnych badań zalecono hospitalizację dwojga z pasażerów, których przewieziono następnie do Szpitala Powiatowego w Chodzieży. Końcowym etapem działań była pomoc w przemieszczeniu uszkodzonego samochodu na auto-lawetę.

  Opracowanie: asp. sztab. Michał Stelmaszyk

Zdjęcia: JRG Czarnków

(Visited 15 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz