Czołowe zderzenie! Dwie osoby, w tym kobieta w ciąży, poszkodowane

Dwie osoby, w tym kobieta w ciąży zostały poszkodowane w wyniku czołowego zderzenia samochodów osobowych. W celu wykonania dostępu do rannego kierowcy, pozostającego wewnątrz auta konieczne było użycie specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.


Wypadek miał miejsce w piątek, 2 lutego 2024 r. kilka minut po godz. 11.00 na drodze powiatowej w miejscowości Osiek (gm. Pakosław). Zderzyły się tam, jadące w przeciwnych kierunkach, audi A4 i peugeot 106. Pierwszym z wymienionych samochodów wraz z kierowcą podróżowała kobieta w ciąży, drugim – wyłącznie kierowca.

Działania strażaków polegały m.in. na : zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy rannej kobiecie, wykonaniu dostępu przy użyciu nożyc i rozpieracza hydraulicznego, do kierowcy uwięzionego we wraku peugeota, ewakuacji poszkodowanego mężczyzny z pojazdu i udzieleniu mu KPP, a także na odłączeniu zasilania akumulatorowego w samochodach. Ponadto strażacy informowali kierowców o wytyczonych objazdach.

Oboje poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali.

W 3-godzinnej akcji uczestniczyło łącznie 5 zastępów z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych w Chojnie i w Pakosławiu, w tym grupa operacyjna komendanta powiatowego PSP, a także 2 zespoły ratownictwa medycznego i policjanci.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Krzysztof Skrzypczak, KP PSP w Rawiczu

 

 

(Visited 470 times, 1 visits today)

Leave a Reply