Czekają na Wigilię … Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie

20 grudnia młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wraz z całą kadrą wychowawczo-administracyjną tradycyjnie zasiądzie do wspólnej Wigilii w Ośrodku Szkoleniowym „Kasyno”.


Będzie więc składanie życzeń, kolędy i świąteczne menu. Nie zabraknie oczywiście karpia  w różnej postaci.  

To będzie już 24 Wigilia w CKiW OHP  w Pleszewie. Przez te wszystkie lata do wspólnej wieczerzy zasiadło  kilka już tysięcy podopiecznych placówki.

– To dla nas wszystkich szczególny moment. Spotykamy się razem  z naszą młodzieżą przy jednym stole. Najpierw odbywa się przedstawienie artystyczne przygotowane przez naszych uczniów, potem  składamy sobie  życzenia, śpiewamy kolędy  i robimy plany na przyszły rok. Dla niektórych to już namiastka prawdziwych, rodzinnych świąt. Dla innych jedyna szansa na to, aby  w ogóle zasiąść do wigilijnego stołu. Bywa, że niektóre dzieci mają w domach naprawdę trudną sytuację i dlatego też w tym dniu szczególnie dbamy o to, aby czuły się u nas jak najlepiej. – tłumaczy Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

Centrum znane jest z tego, że  uczy młodzież m.in. w zawodzie kucharza. I to  uczniowie będą uczestniczyli w przygotowaniu wigilijnego menu.

– Oczywiście na stole będzie królował karp w kilku postaciach. Nie zabraknie też ryby po grecku, tradycyjnego śledzia, barszczu z uszkami. Będzie również słodki sernik, makowiec i inne świąteczne ciasta. A do wspólnej wieczerzy zaprosimy jak co roku  przedstawicieli m.in. środowisk wojskowych, harcerskich, lokalnego samorządu i organizacji pozarządowych. To jeden z wielu elementów integracji placówki z mieszkańcami Pleszewa. – dodaje Wiesława Wawroska, zastępca dyrektora Centrum.

Po wigilijnej wieczerzy młodzież wyruszy na święta do swoich rodzinnych domów. Do placówki wróci po Nowym Roku.(Visited 91 times, 1 visits today)

Leave a Reply