Zatrzymani młodzi wandale. Mają 13 i 17 lat. Dla zabawy dewastowali miejscowy cmentarz

Mają 13 i 17 lat. Dzisiejszej nocy zostali zatrzymani przez policjantów wydziału ruchu drogowego na cmentarzu św. Krzyża w Gnieźnie, gdzie najprawdopodobniej dla zabawy rzucali zniczami i doniczkami z kwiatami.


Funkcjonariusze ustalają osoby pokrzywdzone i liczą straty, jakie spowodowali młodzi mieszkańcy miasta. Teraz młodszym zajmie się sąd rodzinny, starszym prokurator.

W nocy (14.12.2017 po godzinie 1:00) oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony szpitala przy ul. 3 Maja w Gnieźnie, który usłyszał niepokojące odgłosy tłuczonego szkła dobiegające z ul. Świętokrzyskiej. Na miejsce udali się funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, którzy na cmentarzu św. Krzyża zastali dwóch nastolatków w wieku 13 i 17 lat. Sprawcy przyszli na cmentarz i tam rzucali zniczami i doniczkami z kwiatami, przewrócili kilka grobowych płyt oraz drewniane krzyże.
13-latek za swój czyn odpowie teraz przed sądem rodzinnym, natomiast 17-latek, który noc spędził w policyjnym areszcie za znieważenie miejsca spoczynku zmarłych oraz za zniszczenie mienia, za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


This slideshow requires JavaScript.
(Visited 214 times, 1 visits today)

Leave a Reply